AQUALYX

Aqualyx to jedyny zarejestrowany preparat do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Najlepszymi kandydatami do tego zabiegu są osoby z lekką nadwagą lub odpowiednią wagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu- zwłaszcza w przypadku otłuszczeń w miejscach takich jak biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, brzuch- które nie ulegają redukcji mimo regularnych ćwiczeń i diety.

 

Na czym polega zabieg?

Zabieg intralipoterapii polega na podaniu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje preparatu Aqualyx. Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i usuwane z organizmu przez nerki.

W jakie miejsca podajemy Aqualyx?

Okolice, które można poddać zabiegowi to:

-kończyny górne- w okolicy tricepsu,

-fałdy na plecach (poniżej żeber),

-brzuch,

-biodra,

-"bryczesy"

-wewnętrzna strona ud,

-wewnętrzna strona kolan,

-podwójny podbródek (modelowanie okolicy żuchwy).

Jakie są przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu?

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są ostre choroby nerek i wątroby, cukrzyca, choroby tarczycy, choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, przyjmowanie leków wpływających na krzepnięcie krwi, ciąża, karmienie piersią.

Zabieg przeprowadzony techniką lipoterapii jest bezpieczny, praktycznie bezbolesny (do ampułki Aqualyxu dodawane jast znieczulenie), po wykonaniu zabiegu pacjent od razu wraca do codziennych czynności. Po zabiegu odczuwa się lekkie swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Przez kolejne dni może być widoczne zaczerwienienie i obrzęk, bolesność i tkliwość skóry. Jest to normalna reakcja organizmu, objawy te ustępują samoistnie.