Toksyna botulinowa (botoks)

Toksyna botulinowa (botoks) to jeden  z najpopularniejszych zabiegów w medycynie estetycznej. Działanie jej polega na trwałym połączeniu toksyny z płytką nerwowo- mięśniową i porażeniu skurczu mięśnia. Do powrotu przekazywanych impulsów dochodzi stopniowo wraz z tworzeniem się nowych zakończeń nerwowo- mięśniowych.
Dzięki temu toksyna botulinowa znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej jako środek przeciwzmarszczkowy, efektywny w przypadku zmarszczek mimicznych. Toksynę podaje się wstrzykując- podskórnie lub do mięśnia- zależnie od lokalizacji. Działanie pojawia się po 24 godzinach do 7-10dni. Porażenie mięśnia utrzymuje się około 4-6 miesięcy.
Toksyna botulinowa stosowana jest między innymi do korekcji "kurzych łapek ", zmarszczek czoła, nosa, zmarszczek w obrębie wargi (zmarszczki palacza).

więcej informacji

Wypełniacze (kwas hialuronowy)

Najpopularniejszym i najbezpieczniejszym wypełniaczem jest kwas hialuronowy. Ma zastosowanie w uzupełnianiu ubytków tkankowych, powiększaniu ust.

więcej informacji

 

Plazma PlexR

Plazma PlexR jest generatorem plazmy, który wytwarza kontrolowaną i celowaną mikrowiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Plazma tworzy się między końcówką urządzenia i skórą pacjenta dzięki niewielkiemu łukowi elektrycznemu, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania co skutkuje uniesieniem powiek i efektem „otwarcia oka”.

więcej informacji

 

Osocze bogatopłytkowe

Celem zabiegów regeneracyjnych z zastosowaniem własnych tkanek pacjenta jest aktywacja komórek, przyczyniająca się do odbudowy utraconej w wyniku starzenia się organizmu objętości tkanek.

więcej informacji

Aqualyx- liposukcja bez skalpela

Aqualyx to jedyny zarejestrowany preparat do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Najlepszymi kandydatami do tego zabiegu są osoby z lekką nadwagą lub odpowiednią wagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu- zwłaszcza w przypadku otłuszczeń w miejscach takich jak biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, brzuch- które nie ulegają redukcji mimo regularnych ćwiczeń i diety.

więcej informacji

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji aktywnych śródskórnie lub głębiej- podskórnie.
Substancje aktywne dobiera się indywidualnie, zależnie od potrzeb pacjenta. Zabiegi wykonuje się najczęściej na twarzy, szyi, dekolcie. Bardzo dobre efekty daje ostrzykiwanie skóry owłosionej głowy, też pośladków, ud w przypadku cellulitu. Dzięki tej technice można wprowadzić substancje aktywne głęboko do naskórka i skóry właściwej, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków.

więcej informacji

Retix C

Retix C to synergistyczne działanie 3 składników : Retinol 4%+ witamina C8% + antyoksydanty 30%. Efektem działania jest  widocznie odmłodzona, rozświetlona, jednolita, jędrna i napięta skóra,  zmarszczki są mniej widoczne.

więcej informacji