CHIRURGICZNE WYCINANIE ZMIAN SKÓRNYCH

Zabiegi chirurgiczne wykonuję w asyście wykwalifikowanej pielęgniarki. Wszystkie usunięte tkanki wysyłane są do  badania histopatologicznego.

Nim zaczniemy zabieg

Kwalifikacja do zabiegu odbywa się podczas wizyty wstępnej. Zbierane są wówczas informacje odnośnie początku choroby, jej przebiegu, chorób współistniejących, przyjmowanych leków oraz alergii i uczuleń. Określane są ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Kolejnym etapem wizyty jest podanie pacjentowi podstawowych informacji o planowanym zabiegu, jego rozległości, określenie ryzyka i spodziewanych efektów.

Jak wygląda zabieg?

Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym- nasiękowym. Środek znieczulający podawany jest cienka igłą, śródskórnie lub podskórnie, w miejsce, które poddawane jest zabiegowi. Pacjent czuje ból w trakcie wkłucia igły w skórę i podawania środka znieczulającego. Sam zabieg jest już bezbolesny.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazania do zabiegu: ciąża, niewyrównana wada serca, niewydolność krążenia, niestabilne nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, zmiany zapalne, zakażenia skóry w okolicy poddawanej zabiegowi,

Przed zabiegiem wskazane jest zaszczepienie się przeciw WZW typu B.

Materiał usunięty podczas zabiegu wysyłany jest do badania histopatologicznego, w celu wykluczenia zmian nowotworowych.